Forum www.miedzynarodowerynki.fora.pl Strona Główna www.miedzynarodowerynki.fora.pl
międzynarodowe rynki finansowe
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

8. Technologie teleinformatyczne a cechy glob. rynku fin
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miedzynarodowerynki.fora.pl Strona Główna -> Tematy do dyskusji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika M




Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:00, 27 Maj 2013    Temat postu:

Jak już wielokrotnie wspomniano ICts wpływają na rozwój sektora bankowego. Ciekawym przykładem jest tutaj Deutsche Bank, który korzysta z platformy internetowej umożliwiającej zawieranie transakcji walutowych przy niższych kosztach dzięki FX4Cash.

Technologie teleinformatyczne mają wpływ na zwiększenie produktywności, pobudzenie wzrostu gospodarczego i poprawienie globalnego zarządzania. Zmiany w ICTS postępowały szybko. W roku 2001 doświadczamy pęknięcia bańki internetowej, liczba posiadaczy telefonów komórkowych wynosiła wówczas 200 mln w krajach rozwijających się, natomiast w roku 2012 istnieje już Facebook z 800 mln użytkowników z całego świata, a liczba posiadaczy telefonii komórkowej w krajach nowo uprzemysłowionych wzrosła do ponad 5 bilionów. Fakty te wskazują jak zmienił się świat w tym okresie, jakie to miało zatem przełożenie na gospodarkę światową i rynek?
Czy rozwój internetu szerokopasmowego może być kluczem do szybszego rozwoju PKB? – uważam, że zwiększenie udziału Internetu może wpłynąć na zwiększenie inwestycji i wydajność (przesunięcie kapitału do podmiotów zwiększających produktywność).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika M




Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 0:21, 28 Maj 2013    Temat postu:

Rozwój technologii teleinformatycznych na przykładzie Indii – jak technologie teleinformatyczne redukują ubóstwo.


Indie są niezwykle ciekawym przypadkiem. Wiele krajów zaczyna powielać sukces Indii w przemyśle IT. Dynamiczny rozwój branży technologii teleinformatycznej stworzył liczne miejsca pracy dla młodych ludzi i przyciągnął korporacje poszukujące wykwalifikowanej siły roboczej. Indyjscy informatycy są światowymi ekspertami w programowaniu i technologiach mobilnych.
W ciągu ostatnich 15 lat Indie osiągnęły ogromny sukces ekonomiczny- częściowo dzięki globalnemu eksportowi sektora teleinformatycznego. Czy Indie pozostaną nadal globalnym „usługodawcą”? Co z rosnącym zagrożeniem w tym sektorze ze strony Chin i pozostałych krajów? Patrząc z szerszej perspektywy z obecnego boomu gospodarczego korzysta jedynie zamożna klasa społeczna…
W 1991 r. Indie borykały się z kryzysem finansowym, niezbędne było wówczas przeprowadzenie reform gospodarczych, które w konsekwencji zostały wdrożone pod hasłem „liberalizacja, prywatyzacja, globalizacja”. Reformy opierały się m.in. na reformie finansów publicznych, liberalizacja i ograniczenie interwencjonizmu państwowego, otwarciu na handel i inwestycje zagraniczne. Zmiany te odegrały znaczącą rolę w rozwoju usług teleinformatycznych, co w konsekwencji pozytywnie wpłynęło na sam sektor bankowy. Banki stawały się stopniowo uzależniane od ITs, powstawały zatem nowe, prywatne i nowoczesne banki. Dzięki otwarciu siedziby International Hope Bank w Indiach, państwowe indyjskie banki musiały odpowiedzieć na zmiany zachodzące w sektorze prywatnym. Otwarto wówczas bankowość internetową, banki zwiększyły wydatki na ICT, a co z tym idzie oprócz polepszenia usług pośrednictwa finansowego i kredytów, stworzono system wypłat dla klientów na licznych obszarach wiejskich. Nowoczesne podejście banków, otwarcie dla większej liczby klientów raczej nie zlikwiduje szeroko zakrojonego ubóstwa w Indiach, ale z pewnością przyspieszy wzrost gospodarczych w całych Indiach i skorzysta na nim szersza grupa społeczna.
Od 2004 roku funkcjonuje w Indiach e-commerce (Wg Światowej Organizacji Handlu, "e-commerce" to produkcja, sprzedaż, reklama i dystrybucja produktów i usług przez sieci teleinformatyczne).
Nie mogę ponadto nie wspomnieć o E- Choupal.
Jest to ogromna inicjatywa sektora usług teleinformatycznych polegająca na wprowadzaniu Internetu i ICT do obszarów wiejskich, co ma na celu promowanie większej wmiany informacji i tworzenie alternatywnej struktury rynku. Dzięki szerszemu dostępowi i wymianie informacji stopniowo maleje wiejska izolacja i ubóstwo, a rynek rolny staje się bardziej przejrzysty. Sektor rolniczy jest odpowiedzialny w Indiach za 23% PKB i zatrudnia 66% siły roboczej. Indyjskie rolnictwo dzisiaj staje się samowystarczalne i jest powoli znaczącym eksporterem globalnym. Wzorem dla indyjskiego rolnictwa są Stany Zjednoczone, gdzie rolnicy dzięki większemu dostępowi do informacji na temat rynku czerpią z działalności ogromne korzyści. Podsumowując dzieki e –choupal rolnicy w Indiach dowiadują się jakie są ceny rynkowe produkt rynkowych, dzięki temu SA w stanie odeprzeć wykorzystywanie ich ze strony przedsiębiorców, rolnicy są w stanie korzystniej dla nich negocjować ceny. Poza tym portal e- choupal udostępnia w ich lokalnych językach prognozy pogody i edukację w zakresie uprawy. E-choupal został stworzony dla poprawy jakości biznesu

Tak dla ciekawostki: Ministerstwo Gospodarki w celu promocji naszej rodzimej branży ICT planuje wkrótce zorganizować w Warszawie polsko-indyjski szczyt w sprawie technologii teleinformatycznych. Dla zainteresowanych odsyłam do strony newseria.pl


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania Dyczek




Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 12:15, 15 Cze 2013    Temat postu:

Obawiam się, że postęp technologiczny może przynieść również sporo zagrożeń. Związanych nie tylko z bezpieczeństwem finansowym banków oraz innych instytucji finansowych i ich klientów, ale również problemem może okazać się dostęp do informacji takich jak dane osobowe. Kradnąc dane osobowe, czyli tożsamość hakerzy będą mogli dokonywać różnego rodzaju transakcje finansowe, ale również manipulować informacjami.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewa Wysocka




Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 11:37, 25 Cze 2013    Temat postu:

No właśnie wszędzie gdzie tylko zpytamy o zagrożenia związane z nowymi technologiami nie tylko w sektorze finansowym jako pierwsze wysuwają się kwestie prywatności i zabezpieczeń.
Dla hakerów każde zabezpieczenie internetowe jest do przełamiania, kwestia tylko ile czasu będzie potrzebował by to zrobić, nikt z nas nie jest więc w sieci bezpieczny. A wraz z nami- nasze pieniądze


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania Dyczek




Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 10:19, 26 Cze 2013    Temat postu:

W nawiązaniu do wypowiedzi Ewy chciałam jeszcze raz wskazać na ostatnie przykłady, które zręcznie podsuwają nam media pokazują, że ludzie nie mogą sie w 100% czuć bezpiecznie, ponieważ państwa ( jak np. Stany Zjednoczone- o czym jest w ostatnich dniach bardzo głośno) zbierają informacje zarówno o swoich obywatelach jak i obcokrajowcach. Wystarczy więc jeden udany atak hakerów, by dane te stały się cennym towarem na międzynarodowym rynku.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miedzynarodowerynki.fora.pl Strona Główna -> Tematy do dyskusji Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin